Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

2.Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursu Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçen sene itibariyle başlayan ve birçok merkezde kademeli olarak başlayan Destekleme ve Yetiştirme Kursları, hızlı ve kademeli olarak bir sisteme oturuyor. Bilindiği üzere, geçen sene kurslar başlamadan önce başvurular direk okullara, oradan da kayıtlar Milli Eğitim Müdürlüklerine ulaştırılıyor ve kurslar açılıyordu. Bu sene ise, daha bir sisteme oturtmak için yeni bir başvuru internet sayfası devreye girdi.

Devreye giren bu sistem sayesinde hızlı bir şekilde kurslar açılabiliyor ve bu sayede program akışında oluşabilecek aksaklıklar önlenmiş olabiliyor. E-Kurs modülü ile bu başvurular daha oturaklı bir hal aldı, 1.dönem kurslarının başvuruları da daha önce bu sistem üzerinden alınmıştı.  Bu sene için de kullanılacak olan  EBA E-Kurs modülü, kurs merkezleri için başvuruları almaya başladı. Bu sayede 18 Aralık itibariyle kurs merkezleri için başvurular alınacak.

Daha sonra ise, öğretmenler için 26 Aralık – 2 Ocak tarihleri arasında başvurular alınacak, öğrenciler için ise 3 Ocak -18 ocak tarihlerinde başvuru ekranlarının açılacağını biliyoruz. Üç tercih hakkı olan öğretmenlerimiz ise  Tercihleri dışında da görev almak isterlerse  “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretleyerek ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunabilecekler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir