Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

BİLSEM Sınavları Nedir, Ne Zaman Yapılır?

Öğrenciler gerçekten bilişim çağında ayak uydurmakta, hemen öğrenebilmekte, daha hızlı kavrayabilmektedir. Nesilden nesile gittikçe çocukların ne kadar fazla duyu organı bilişim cihazlarıyla haşır neşir oluyorsa çocuğun dünyayı algılaması o kadar çok artıyor. Çocukların teknolojik aletlerle olan doğduktan sonraki süreçte direk teması çocuklarda ilerisi için bazı sağlık sorunlarını katmazsak, gerçekten çocukların dünyadan haberi bizlere göre daha iyi olabiliyor.

Bunun yanında normal eğitim – öğretim programıyla tam uyum sağlayamayan öğrenciler çıkıyor. Bu öğrenciler genellikle algılama, kavrama, analiz olarak diğer arkadaşlarından bir, iki veya beş adım daha ileride öğrenim olarak ayrılıyor. İşte üstün yetenekli diye adlandırdığımız öğrencilerin erken yaşta tespiti ve yeteneklerine uygun eğitim sistemi ile öğrenimlerini gerçekleştirmeleri gerçekten çok mühim bir konu oluyor.

Bunun için her sene 2. , 3. , 4. sınıf düzeylerinde olan öğrencilerin kavrama, analiz, uygulama gibi birçok alan için değerlendirmesi yapılarak daha doğru, uygun bir eğitim alması amaçlanıyor. Bu sene ise BİLSEM ( Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri ) sınavlarının 22 Mart 2016 günü, altmış dört ilde aynı anda yapılacağını söylememiz çok yararlı olacaktır.

Merkezce başarılı görülen öğrenciler Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinde aşağıda belirtilen eğitime katılırlar:

  • a) Uyum,
  • b) Destek Eğitimi,

1- İletişim Becerileri

2- Bilimsel Çalışma Yöntemler

3- Bilgisayar

4- Yabancı Dil

5- Problem Çözme Teknikleri

6- Grupla Çalışma Teknikleri

7- Öğrenme Yöntemleri

8- Sosyal Etkinlikler

9- Araştırma Teknikleri

  • c) Bireysel Yetenekleri Fark Ettirme,
  • d) Özel Yetenekleri Geliştirme,
  • e) Proje Üretimi

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir