Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Temmuz 2016 Öğretmenlerin Zamlı Maaşları ve Vergi Kesintisinden Sonraki Net Maaşları

Bilindiği üzere devlet memurlarının maaşları yapılan toplu sözleşmeler gereğince altı ayda bir artmaktadır. Bu bağlamda 2016 yılının maaş artışı da 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle olacaktır.

Yapılan toplu sözleşmeler sonucunda 1 Temmuz 2016 yılında devlet memurlarına yapılacak olan zam oranı % 5 olarak belirlenmiştir ve her devlet memurunun maaşı % 5 oranında artacaktır ve bu maaşlar 15 Temmuz 2016 tarihinde hesaplara yansıyacaktır. Ayrıca 1-14 Temmuz tarihlerindeki maaş farkı is daha sonra hesaplara aktarılacaktır.

Yapılacak bu zammın yanı sıra memurların % 15 ya a % 20’lik gelir vergisi diliminde bulunmalarına göre maaşları farklılık gösterecektir. Kimi öğretmenlerin ek ders saatleri daha fazla olduğu için bu öğretmenler % 20’lik gelir vergisi diliminde olabilir ve bu yüzden maaşları % 15 ‘lik dilimde olan öğretmen arkadaşlarından daha az olacaktır.
Bu şartlar altında öğretmen kadrolarında görev personelin 15 Temmuz 2016 tarihinden başlayarak alacakları maaşlar Derece ve Kademelerine göre ve Gelir Vergisi dilimlerine göre aşağıdaki gibi olacaktır.

temmuz 2016 öğretmen maaşları

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir