Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

TEOG’da Sosyal Faaliyetlere Ek Puan Gelecek

Milli Eğitim Bakanlığının çok önemli gördüğü konulardan biri olan TEOG ile sosyallik artık bir araya geliyor. Bundan sonra yapılacak yeni düzenleme ile birlikte öğrenciler spora, sanata teşvik edilecek. Yapılacak yeni düzenleme ile birlikte artık TEOG sınavında alınan puan spor ve sanat faaliyetlerine katılıma göre ek puan verilecek.

Bu sayede artık öğrenciler sosyalleşirken, başarısına başarı katacak. Bu sistemle ile birlikte ülke genelinde olan spor ve güzel sanatlar liselerinin sayısı arttırılacak. 77 olan spor lisesi sayısı giderek artacak, bunun yanında spor liseleri ile hemen hemen aynı sayıda olan güzel sanatlar liseleri de arttırılacak.

Çocukların tiyatro, sinema, voleybol, müzik gibi yeteneklerini göstereceği alanlardan biri ile artık TEOG sınavında elde ettiği puana ek puan katabilecek. Uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte birçok gencimizin spora, sanata yönelik faaliyetlerinde artmanın olacağını düşünüyoruz. Okul hayatında aktivitelere katılmış, spora yatkın, sosyal çocuklar için çok faydalı olacak bu yöntemle artık sosyalleşirken bile puanlarına puan katabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığının yakın zamanda bu sisteme geçmesi bekleniyor. Öğretmen, veli , öğrenci tarafından büyük bir olumlulukla karşılanan bu yöntemle birlikte birçok alanda genç, taze sanatçı, sporcu vb. sosyal öğrencilerin olması sağlanacak. Bu uygulamayı hayata geçirecek olan Milli Eğitim Bakanlığı ve yetkililerini bu doğru karar için çok teşekkür ediyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir