Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

‘’Meb’de Öğren’’ ile Her Yerde Öğren!

Milli Eğitim Bakanlığının yeni açmış olduğu site ile artık bilmediğimiz, anlayamadığımız uzmanlık gerektiren dersler için hazırlanmış videolar imdadımıza koşacak. Yakın bir zaman önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile Bilgi İşlem Dairesi tarafından çok güzel bir hizmet bizlere ve öğrencilere sunuldu.

Artık aklımıza takılan, uzmanlık gerektiren bazı konular için Milli Eğitimin yayınladığı videolar yardımımıza koşacak. Öğretmenler ve öğrenciler bu bilgi ağından kolaylıkla yararlanabilecek. ’’http://mebdeogren.meb.gov.tr’’ adresinden artık istediğimiz alanların videoları ile bilgileneceğiz.

Word’den, Exel’e kadar birçok programın veya uygulamanın nasıl kullanıldığı, nasıl yapıldığı ile ilgili tüm bilgilere tek bir tık ile ulaşmış olacağız. 3D modelleme, yazılım dilleri, animasyon, e-konferans ; Mebbis yardım, e-okul ile ilgili birçok merak ettiğimiz konuya bu site sayesinde kolayca istediğimiz zaman, istediğimiz yerden tek bir tuşla ulaşmamız mümkün olacak.

Bilişim çağının geliştiği ve hızla ilerlediği şu dönemde, Milli Eğitim Bakanlığının böyle güzel bir uygulama ile öğretmenleri, öğrencileri veya dışarıdan öğrenmek isteyen bireyi düşünüp bu sistemi geliştirmesi gerçekten çok hoş ve ileriye dönük bir adım olmuş diyebiliriz.

İnternet adresi sayesinde öğretmenler, öğrenciler veya kurum ile ilgili bazı bilgilerinde eksik olan çalışanlar bu videolardan istediği zaman, istediği bilgiyi kolayca öğrenebilecek. Milli Eğitim Bakanlığını bu yaptığı sistem için can-ı gönülden tebrik ediyor, ileri ki zamanlar içinde bu şekilde faydalı uygulamaların geliştirilerek hizmete sunulmasını diliyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir