Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Öğrencilere Office Programları Ücretsiz Olacak

Günümüz teknolojileri artık deftere not alma günleri son buluyor gibi geliyor. Artık öğrenciler işin daha kolay, uğraşı daha az yönü olan bir yönünü kullanıyor. Günümüz teknolojilere el kadar diye tabir ettiğimiz cihazlarla notlar alabiliyor ve bunların çıktısını kolay bir şekilde alabiliyoruz. Uzun bir dersi, dinletiyi akıllı telefonumuz ile saniyeler içinde not şekline çevirebiliyoruz. Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte bu yöntemlerin daha da arttığını söyleyebiliriz.

Teknolojinin hızlı bir şekilde akması ile birlikte, buna diğer alanların cevap vermesi pek de uzun sürmüyor gibi, bir teknolojik gelişmenin sanayiden tut, eğitime kadar her alana kolayca etki ettiğini günümüz dünyasında kolayca görebiliyoruz. Anadolu Üniversitesi de bunu görüyor olacak ki, Microsoft Office’i öğrencilerine ücretsiz yapmak için bir anlaşmaya imza attı.

Yapılan anlaşma ile birlikte Anadolu Üniversitesi ve Microsoft mutabakata vardı. Bundan sonra üniversite öğrencileri Office programlarını ücretsiz bir şekilde kullanabilecek, cep uygulamalarını da temin edebilecek olması ayrı bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Çok iyi olan bu anlaşma sonucunda OneDrive alanı ile birlikte üniversite öğrencilerine 1gb kotalı bir sanal alan verilecek ve internet üzerinden bu uygulamalara kolayca ulaşma imkanına sahip olacaklar. Programın avantajlı yapısı ile öğrenciler Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarını ücretsiz olarak kullanma hakkına erişecekler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir