Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Yarıyıl Tatili Bir Aya Mı Çıkarılacak?

Eğitim sistemimizde gerçekleşen değişiklikler herkesin bildiği üzere yıldan yıla değişiklik göstermektedir. Birçok düzenleme ile birlikte sınav sistemleri, atama düzenlemeleri ile birlikte değişiklikler aldı başını gidiyor. En son yapılan aday öğretmenlik düzenlemesi ile birlikte Milli Eğitim camiasında değişiklik gördük. Bu değişiklikle gerek öğrencileri ilgilendiriyor, gerekse öğretmenleri. En son yayılan haberlere göre birkaç düzenlemenin daha olacağı görüşülüyor.

Yarı yıl tatili bilindiği üzere 15 gün, bu sürenin daha da arttırılarak bir aya çıkarılması düşünülüyor. Bu yapılması düşünülen düzenleme ile birlikte sömestr tatili bir aya çıkabilir. Bu düzenlemenin birçok alanı etkileyeceği aşikar. Tatil süresinin uzatılması ile birlikte ekonomide bir hareketlilik yaşanması ve yurt içinde yer değiştirmeleri ile birlikte ekonomide bir gelişme olması görüşü hakim. Tabii ki, bu düzenlemenin ekonomik tarafı, diğer bir tarafı ise öğrencileri ve velileri ilgilendiriyor. Bu düzenlemenin velileri ilgilendiren tarafında ise sürenin uzatılması velilerde daha şimdiden bir rahatsızlık uyandıracak gibi görünüyor.

Eğitim açısından uzun aralıkların öğrencilerde bir gerileme olarak geri dönüş olması, eğitimcileri ikiye bölmüş durumda. Şuan uygulanan takvim ile birlikte 28 Eylül – 22 Ocak tarihleri arası birinci dönem olarak, 08 Şubat- 17 Haziran ise ikinci dönem olarak uygulanacak gibi görünüyor. Bu düzenlemenin olsa bile iki yıla ancak olabileceği düşünülüyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir