Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Aday Öğretmen Değerlendirme Süreci Nasıl İşliyor

Uzun bir eğitim hayatı ardından sizler de bir eğitim fakültesinden mezun olduktan sonra öğretmen olacağınızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Sizin iyi bir öğretmen olarak mezun olup olmadığınızı denetlemek için bir sınav daha önünüze geliyor. Eğer, bu sınavı da geçerseniz Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda öğretmen olarak çalışmaya hak kazanıyorsunuz.

Tabii ki ,bu sınav ile de bittiğini düşünmeyin, atamanız yapıldığında siz aday öğretmen statüsünde kurumunuza atanmış oluyorsunuz. Bu atamadan sonra sizi zorlu bir süreç daha bekliyor. Bu süreçler sırasıyla performans değerlendirme ve en son olarak aday öğretmen sınavı gerçekleşmektedir.

2015 Şubat ayında atanan öğretmen arkadaşlarımız için değerlendirme tarihleri şu şekildedir:

1-30 Kasım :2.Değerlendirme

4-31 Aralık : 3 Değerlendirme

Şeklinde bir değerlendirme tarihleri belirilmiştir. Sınav tarhinin ise mart sonu nisan başı gibi olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Eylül ayı atamaları için ise :

1.Performans Değerlendirmeleri 15 Ocak 2016 tarihine kadar,

2.Performas Değerlendirmeleri 29 Nisan 2016 tarihine kadar,

3.Performasn Değerlendirmeleri ise 10 Haziran 2016 tarihine kadar tamamlanmalıdır.

Aday Öğretmenlerde her dönem fiili olarak 2 ay çalışma şartı aranır.  Bu şekilde değerlendirmeler yapıldıktan sonra ekim başı gibi aday öğretmenlik sınavı gerçekleşecektir. İlk değerlendirme ve ikinci değerlendirme müdür ve danışman öğretmen  yeterli iken, 3.değerlendirme de ise Maarif Müfettişi, Müdür, Danışman Öğretmen değerlendirmesi gerçekleşecektir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir