Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Cizre ve Silopi’de Öğretmenlere Seminer İzni

Aylardır sıkıntılı süreçlerden geçiyoruz. Son aylarda en çok terör olaylarının meydana geldiği ve birçok insanımızı kaybettiğimiz yerlerden biri olan Cizre ve Silopi ilçelerinde eğitime üç gün süreyle ara verildi. Gündeme bomba gibi düşün bu gelişmenin perde arkasında, öğretmenlerin cep telefonlarına gelen bilgi mesajı oldu.

Öğretmenlerin cep telefonlarına 3 gün semine için il dışına gidebilecekleri adı altında Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir bilgi mesajı geldi ve ilçelerde bulunan 3 bine yakın öğretmenin 3’te ikisi memleketlerine doğru yola koyuldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ise, öğretmenlerin iki gün süreyle hizmet içi eğitime katılmak üzere memleketlerine gönderileceği ve buralarda eğitim hızlandırılmasına yönelik hizmet içi eğitim alacağı belirtildi.

Bölge halkı ise bu olayların bölgede büyük bir operasyonun habercisi olabileceği yönünde fikirde birleşmiş gibi görünüyorlar. 23.00 saati ile birlikte bölge bölge dışarı çıkma yasağının uygulanacağı bölge için bugün Valilik tarafından bu şekilde bir açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığının da bölgede görev yapan öğretmenlerin can güvenliği için böyle bir yol izlediği düşünülüyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir