Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

İdeal öğrenci velileri neler yapar?

Öğrencimiz başarısız olduğu zaman anne ve baba hemen onları suçlarız. Bu başarısızlıkla bize düşen payı bir türlü kabul etmeyiz. Evet ortada bir başarısızlık var. Bu başarısızlıkta öğrenci öğretmen ve aileler pay sahibidir. Hiç kimse kusura bakmasın bütün suç öğrencilerin  demesin o zaman yargısız infaz yapmış haksızlık etmiş oluruz.

Öğrenci velisi olarak üzerimize düşen görev ve sorumluklar vardır. Bu görev ve sorumluluk yerine getirmediğiniz taktirde başarısızlıkta pay sahibi olamazsınız. İdeal öğrenci velileri başarısı için şunları yapmaktadır.

1- Veliler evde verimli bir çalışma ortamı ayarlamalıdır. Çalışma odası, çalışma masası, kitaplık ev fikri olarak başarı verimli hale getirilmelidir. Düzenli olarak disiplinli çalışılmalıdır.

2- Çocuklar düzenli ve disiplinli çalışma alışkanlığı kazandırılmalıdır.

3- Kısa vadeli hedefler koyup hedefe ulaşan çocukları ödüllendirilmelidir.

4- Öğrenciler bilgiye kolay ulaşılması sağlanmalıdır. Kaynak , kitap, roman, test kitapları alınmalıdır. Çocuk kaynak sıkıntısı çekmemelidir.

5- Öğrenci zengin öğrenme ortamlarında dershane  etüt merkezi olan kursu özel ders hocası tutularak öğrencinin eksiklikleri tamamlanmalıdır.

6- Öğrenci okul başarısı devam durumu takip edilmelidir. Okul ve öğretmenlere sıkı işbirliği yapılmalıdır. Veli toplantılarına düzenli katılmalı öğretmenle sürekli diyalog halinde olmalıdır.

7- Çocukla ilgilenmeli sorunlarına kısa sürede çözüm üretilmelidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir