Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Mebbis Hizmet Puanı Öğrenme

Her devlet memurluğunda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak görev yapan memurların/öğretmenlerinde hizmet puanı vardır.

Bu hizmet puanı ile meb personeli olan vatandaşlar il içi ya da iller arası yer değiştirme başvurularında bulunabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı personelinin meb hizmet puanını anlık olarak mebbis üzerinden sunmaktadır.

Şimdi sizlere meb.net.tr olarak mebbis üzerinden hizmet puanı öğrenme adımlarını anlatacağız.

Öncelikle mebbis.meb.gov.tr adresine giriyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi çıkan sayfadan mebbis kullanıcı adımız ve mebbis şifremiz ile giriş yapıyoruz.

mebbis-hizmet-puani-ogrenme-1

Yukarıdaki bilgileri girip mebbise giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menü geliyor ve buradan Kişisel Bilgiler modülüne tıklıyoruz.

mebbis-hizmet-puani-ogrenme-2

Kişisel Bilgiler Modülüne girdiğimiz zaman yine sol tarafta farklı bir menü daha geliyor karşımıza. Bu sefer buradan Hizmet Puanı Hesaplama bağlantısına tıklıyoruz.

mebbis-hizmet-puani-ogrenme-3

Hizmet Puanı Hesaplama bağlantısına tıkladığımızda bu sefer orta ekranda bir uyarı ve hemen altında sizin TC kimlik numaranız ve yanında günün tarihi yazar. Şimdi yapacağımız işlem ise bu yazıların sağındaki Hesapla bağlantısına tıklamak.

mebbis-hizmet-puani-ogrenme-4

Hesapla bağlantısına tıkladığınız zaman mebbis sistem üzerinden sizin meb’de ilk işe girişinizden bu güne kadar görev aldığınız bütün kurumlardaki hizmet puanlarını ve toplamını sizlere sunuyor.

mebbis-hizmet-puani-ogrenme-5

Eğer yukarıdaki mebbis hizmet puanı öğrenme sayfası sizde açılmıyorsa okulunuzda mebbis’ten sorumlu müdür yardımcısı ile iletişime geçerek durumu düzelttirmelisiniz, eğer müdür yardımcınız ya da mebbis işlerini halleden biri yoksa kurumuzda hemen ilçe milli eğitim müdürlüğüne gidip durumu izah etmelisiniz.

5 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir