Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

MEBBİS Sınav Görevi Nasıl Alınır?

Öğretmenlerin en büyük sıkıntılardan biri de maaşlar olduğunu neredeyse hepimiz biliyoruz. Diğer sektörlerde çalışanlara yapılan zamlar ile birlikte öğretmenlere yapılan zamlar arasında bariz bir fark göze çarpıyor. Kutsal bir meslek olarak nitelendirilen, ama maaşlar da bunu göremeyen bir meslek öğretmenlik. En düşük öğretmen maaşı ile bir hizmetli maaşının neredeyse yaklaşık maaşları arasında 300-400 tl’lik bir maaş farkı olması bize zaten her şeyi açıklıyor.

Yıllardır öğretmene verilen sınav görevleri ile bu açığı gidermeye çalışılsa da, bu gibi sistemler ile öğretmenlerimizin alacağı ücretler genellik bakımından çok haksız olmaktadır. Sınavlarda görev alma işlemlerinin 1 milyona yakın personel sayısına ulaşan bir kurum için zor görünüyor. Her öğretmenin bu sınavlarda görev alabilme ihtimali az olduğu için bu gibi ek gelirler de her öğretmene yansımayabiliyor.

Bugün ise size Mebbis üzerinden nasıl sınav görevi alınır, onu göstermek istedik. Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığının bilişim ağı olan Mebbis’e giriş yapmamız gerekecek. Bunun için www.mebbis.meb.gov.tr adresini kullanmamız gerekiyor.

mebbis

Daha sonra ekranın sağ sütunlarında olan ‘’Sınav İşlemleri Modülü’’ kısmına girip, sizin bulunduğunuz il için sınav görevi işlemi varsa, o bölümden onaylayarak sınavda görev alabiliriz. Yeni geçilen sistem ile artık her girilen sınav için bir puan alacağız, sistem bu şekilde ilerleyecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir