Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Memurların İzin Yasağı Kalktı Mı?

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin açıklama yaptı.

Kurtulmuş, “Bugün itibariyle kamu personelinin izin yasağı kaldırılmıştır. Senelik izinlerini kullanabileceklerdir” diye konuştu.son dakika

İzin Yasağı Kaldırılan Memura İndirimli Tatil Geliyor

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlayan kamuda izin yasağı dün kaldırıldı. Kararı sevinçle karşılayan turizm sektörü ek indirim kampanyası için çalışma başlattı.

Bakanlar Kurulu ile mecliste kabul edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kararı, operasyonların daha rahat gerçekleştirilmesi için memurların izninin kapatılmasına neden olmuştu.

Tur operatörleri yasağın kaldırılmasıyla birlikte ciddi bir talep patlaması yaşadıklarını aktarırken, ağustos ve eylül döneminde yaklaşık 300 bin kişinin tatil satın alabileceğini belirtti.

Turizmciler, erken rezervasyon döneminde uygulanan indirimlerin tekrar kullanılamayacağını ancak ek indirim kampanyası için çalışma başlattıklarını aktardı. TÜROFED Başkanı Osman Ayık, yasak döneminde tur operatörlerinin ortalama yüzde 10 iptal aldıklarını belirterek, “Münferit satın almalarla birlikte yaklaşık 300 bin kişi tatilini iptal etti. Bu kişilerin ağustos ve eylül döneminde tekrar satın alma yapacağını düşünüyoruz” dedi.

Mevcut fiyatlar uygulanacak

Erken rezervasyonla tatil satın alanlara aynı fiyatların uygulanamayacağını belirten Ayık, şunları anlattı:

“Biz izin iptaliyle birlikte hiçbir kesinti yapmadan iadeleri gerçekleştirdik. Bu dönemde tatil alan diğer kişilere adaletsiz bir durumun oluşmaması için mevcut fiyatlar üzerinden bir satış gerçekleştirilecek. Ancak fiyatlarda ciddi artış olmadığı için büyük bir mağduriyet oluşmayacak.”

Yasağın kalkmasıyla birlikte yoğun bir talep akışı başladığını belirten Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan, “Fiyatları aşağıya çekemeyeceğiz ancak kamu personeline ek indirim kampanyası için otellerle görüşmelere başladık” diye konuştu.

SABAH

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir