Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

MTSK Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Hepimizin en 18 yaşına girdikten sonra yapacağı en baş işlerden biridir ehliyet almak, tabii ki bu kişiden kişiye değişse de genel olarak Türkiye’de ehliyet alma yaşı ortalamasının düşük olduğu göz önüne alınırsa doğru gibi görünüyor. MTSK yönetmeliğinde bundan 1 hafta önce yapılan yeni düzenlemeler ile daha da zorlaşacak olan MTSK direksiyon sınavı, 2016 Ocak ayından itibaren daha da zorlaşacak gibi.

12 Aralık tarihinde yazılı sınav olacak idi. Bugün yapılan MTSK yazılı sınavı bugün öğlen saatlerinde bitti. Sınav sorularının genellikle orta düzeyde olduğu ve çalışan öğrencilerin kolaylıkla geçebileceği bir sınav olduğu söyleniyor. Türkiye’nin hemen hemen her ilinde gerçekleşen 12 Aralık MTSK sınavları bitti, geriye sadece direksiyon sınavı kalacak.

Tabii ki, bu sınava girebilmek için MTSK yazılı sınavından en az 70 puan almak gerekiyor. 70 puan almanız halinde direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyorsunuz. Şimdi ise akıllarda ki tek soru MTSK sınavı ne zaman açıklanacak ? Yazılı sınavının açıklamasının 22 Aralık 2015 tarihinde olması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden T.C kimlik no ile bilgilerinizi girdikten sonra kolayca sonuçları görebilirsiniz.

Yazılı sınavdan çıkan arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Direksiyon sınavı için bol bol deneme yapmaları, direksiyon sınavı için yararlarına olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir