Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

MTSK Direksiyon Sınavı Görevlisi Nasıl Olunur?

MTSK, yani açılımı ile birlikte Motorlu taşıtlar sürücü kursu sınavlarından görevli olmak için ne yapmamız gerekiyor ? Sürücü kursiyerlerin bu derece arttığı ve sürücü kurslarının yaygınlaştığı bu dönemde çok iyi bir görev gibi duruyor. Bilindiği üzere, bu sınavlarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevli olan kadrolu öğretmenler görev almaktadır. Bu görevler için birkaç sınavdan ve uygulamadan geçen görevliler, bakın hangi aşamalardan geçiyor.

Bu sınavlarda görevli olmak için, özellikle bir ilçede veya merkez bölgesinde ortalama 300 öğretmenimizin, direksiyon sınavı görevlisi kursu açılması için Halk Eğitim Merkezine başvurmaları gerekiyor ya da Milli Eğitim Müdürlüğü ihtiyaç dahilinde bu kursu açıyor. Kursu açtıktan sonra, bu kursa katılım için birkaç şart gerekiyor.

-En az lisans mezunu olmak.

-Milli Eğitim Bakanlığında kadrolu öğretmen olmak.

-En az 3 yıllık B sınıfı ehliyete sahip olmak.

Gibi şartları sağlamanız halinde kurslara katılabiliyorsunuz, tabii ki kursa katılımın da bir ücreti var. İki yüz tl gibi bir ücret yatırarak bu kursa katılım gerçekleştirebiliyorsunuz. Kurslar başladıktan sonra 92 saat teorik, 28 saat uygulamalı kursta başarılı olduktan sonra size bir belge veriliyor. Bu belgeyi Milli Eğitim Müdürlüğünde işlettikten sonra, sıra sadece göreve çağrılmanıza kalıyor.

Direksiyon sınavı görevi ücretleri, katılımcı sayısına göre 200-250 tl arası değişmektedir. Bu sınavda siz de görev almak istiyorsanız, sitemizi takip etmeyi unutmayın.

13 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir