Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Müdür Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 06 Ekim 2015 tarihinde yapılan bir açıklama ile birlikte, atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde kapsamlı bir değişiklik yapılarak, müdür yardımcılığına atamanın sınav ile olacağı kararı alındı. Bu kararlar ile birlikte önceden okul müdürlerinin istekleri ile müdür yardımcılığı görevine gelme usulü son bulmuş oldu.

Yeni atama ve yer değiştirme yönetmeliği ile artık müdür yardımcıları puan usulüne göre çeşitli okullarda görevlendirilecek. Müdür yardımcılığı sınavı ile birlikte artık okullarda görevlendirme ile görev alan müdür yardımcıları da değişmiş olacak. 06 Ekim tarihinde yapılan değişiklik ile birlikte artık tüm öğretmenleri gözü sınav tarihinde oldu.

Müdür yardımcılığı sınavının 2016 Mart ayında yapılacağı yönünde haberlerin çok kuvvetli bir şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Daha şimdiden müdür yardımcılığı sınavı için konu anlatımlı kitaplar çıkmış durumda. Peki, müdür yardımcılığı için ne gibi şartları taşımak gerekiyor ?

MADDE 5 – (1) Yönetici olarak görevlendirileceklerde aşağıdaki genel şartlar aranır:

  1. a) Yükseköğretim mezunu olmak.
  2. b) Başvurunun son günü itibarıyla Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmak.
  3. c) Görevlendirileceği eğitim kurumunun türü itibarıyla öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olmak ve görevlendirileceği eğitim kurumunda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak.

ç) Başvurunun son günü itibarıyla, son dört yıl içinde adlî veya idarî soruşturma sonucu yöneticilik görevi üzerinden alınmamış olmak.

d) Zorunlu çalışma gerektiren yerler dışındaki eğitim kurumu yöneticiliklerine görevlendirilecekler bakımından, ilgili mevzuatına göre zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış, erteletmiş ya da bu yükümlülükten muaf tutulmuş olmak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir