Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Öğretmene Rotasyon Kalktı Mı?

Uzun yıllardır, birçok kurum için konuşulan konuların başında gelen rotasyon konusu çok konuşulacak gibi duruyor. En son Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı imam hatiplerin oryantasyona tabii olarak, yer değiştirdiği uygulamaya şahit oldu. Bu uygulama ile birlikte imam hatipler, 25 yıl aynı yerde olan görevlerini doldukları için başka bir mahalle, köy veya ilçeye tayinlerini istemek zorunda kaldılar.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu sistemle birlikte daha yenilikçi ve kalıpların dışında bir hizmet vermeyi amaçlamış gözüküyor. Daha sonra ise Milli Eğitim Bakanlığının gündemine gelen rotasyon ile birlikte birçok öğretmenimiz endişe içinde bu durumu izledi.

Hatta, birçok öğretmen bu rotasyon konusu için yıl içinde yapılan iller arası, il içi tayinlerinde görevlerini başka yere aldırmanın daha iyi olacağını düşünüp görev yerlerini değiştirmişlerdi. En az 15 yıl aynı okulda görev yapmış öğretmenler için ilk etapta uygulanması planlanan uygulama, yıldan yıla görev süresinin azalarak uygulanışı ile devam edecekti. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte birtakım kararlar alarak, rotasyon uygulamasının askıya alınması için görüş birliğine varmıştı. Rotasyon uygulamasının uzun bir sürece konuşulmayacağını Bakanımızın yaptığı açıklamalar ve öğretmenlerimizin bu konuya olan tepkilerinin pek olumlu olmasından söyleyebiliriz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir