Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Otomatik BES Nasıl İptal Edilir? (Ziraat Bankası İçin)

Ziraat Bankası tarafından yapılan otomatik bes üyelikleri yani zorunlu bes üyeliklerini iptal ettirmek isteyen müşteriler öncelikle çalıştıkları kuruma dilekçe vermektedirler. Halk Bankası tarafından online olarak iptal edilebilen zorunlu bes üyeliği ziraat bankasında biraz uğraştırıcı bu nedenle.

Ziraat bankası tarafından otomatik bes üyesi yapıldıysanız aşağıdaki adımları izleyiniz.

  1. BURAYA tıklayarak dilekçe örneğini indiriniz ve doldurduktan sonra çalıştığınız kuruma bu dilekçeyi veriniz. Okulunuzdaki mutemedin dilekçenizi kabulü, dilekçeyi bankaya iletmesinden sonra ise aşağıdaki adımları uygulayınız.

  2. Öncelikle www.ziraatemeklilik.com.tr adresine giriniz ve sağ üst köşedeki İNTERNET ŞUBE bağlantısının üzerine geliniz, açılan menüden de BİREYSEL bağlantısına tıklayınız.

  3. Bireyse bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfaya TC Kimlik Numaranızı ve Telefon numaranızı yazınız ve aşağıdaki Güvenlik Kodu kısmını doldurunuz. Ardından GİRİŞ bağlantısına tıklayınız.

  4. GİRİŞ bağlantısını tıkladığınızda yeni bir sayfa açılacak ve cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecek. Bu kodu ilgili bölüme yazınız ve GİRİŞ bağlantısına tıklayınız.

  5. GİRİŞ bağlantısına tıkladığınızda karşınıza bir sözleşme gelecek ve bu sözleşmeyi KABUL ETMENİZ gerekiyor.

  6. Kabul Ediyorum bağlantısına tıkladığınızda artık Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi sayfanıza girmiş olacaksınız. Şimdi Sol taraftaki menüden Değişiklik ve Talepler bağlantısına tıklayınız.

  7. Değişiklik ve Talepler bağlantısına tıkladığınızda açılan sayfadan iptal etmek istediğiniz bireysel emeklilik sözleşmenizi seçiniz ve sağ taraftaki menünün en altındaki bağlantı olan Ayrılma Talebi yazısına tıklayınız.

  8. Ayrılma Talebi yazısına tıkladığınızda eğer daha önceden dilekçe vermişseniz açılan pencereden TAMAM yazısına tıklamanız gerekmektedir.Bu adımdan sonra ne yazık ki açılan sayfayla ilgili bilgi veremiyorum çünkü benim zorunlu bes üyeliğim Halk Bankası Zorunlu Bes Üyeliğindendi. Ancak buraya kadar geldiyseniz muhtemelen 1-2 adımla Ziraat Bankası zorunlu bes üyeliğinizi iptal ettirmiş olacaksınız.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir