Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

ALO 147 kapatılsın!!

Öğretmen şikayet hattı olarak anılmaya başlanan Alo 147 MEB hattının kapatılması istendi. Türk Eğitim-Sen konuyu gündeme taşıdı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk; ALO 147 kapatılsın

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yapılan açıklamada ALO 147 hattının öğretmeni hedef gösteren, öğretmeni şikayet eden bir durumda olduğunu vurguladı. Öğretmenlere yönelik şiddetin artmasında öğretmen itibarının azalması bağlantısının olduğunu ifade eden Koncuk, ilk adımın ALO 147 hattı ile atılması gerektiğini belirtti.

ALO 147 KAPATILSIN

Türk Eğitim-Sen tarafından twitter üzerinde yapılan hashtag çalışması yapıldı. Yapılan çalışmaya çok sayıda öğretmen ve MEB personeli destek verilirken atılan mesajlarda ortak görüş ALO 147 hattının kapatılması yönünde oldu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanlığının öğretmene yönelik şiddet konusunda sosyal medya üzerinden başlattığı destek çalışmasını doğru bulduklarını ifade etti.

CİDDİ BİR PROBLEM VAR

Öğretmene şiddet konusu öğretmen itibarının azalmasıyla doğrudan ilgili bir ciddi problemdir” açıklamasında bulunan İsmail Koncuk öğretmenler tarafından gelen talep doğrultusunda ALO 147 hattının kapatılması gerektiğini belirtti. “Her ne kadar Alo 147 MEB’in öğretmeni şikayet hattı değilse de, yansımaları maalesef bu yöndedir.” diyen Koncuk “O halde ilk adımı Alo 147’yi öğretmene şikayete kapatmak, sistemi kapatarak, adını da değiştirerek yeniden kurgulamak önemlidir.” dedi. Öğretmenlerin itibarının artırılması hususunun en önemli toplumsal konulardan olması gerektiğinin altını çizen Koncuk öğretmene şiddet konusunun da toplumsal bir problem olduğunu ve bu problemin çözülmesi için topyekun toplum olarak üzerine gidilmesi gerektiğini açıkladı.

Kaynak : öğretmenleriçin

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir