Veli ÖğretmeniYoutube Veli Öğretmeni Kanalını Takip Edin :=)

Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri

Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere öğretmenlere sınıf öğretmenleri için haftalık 18 saat, diğer branşlar için 15 saat üzerinden maaşlarını yatırmaktadır. 15 saat girilmesi zorunlu derslerden sonra girilen her ders saati için ayrı olarak ek ders ücreti ödemektedir. Diğer haberlerimizde belirttiğimiz üzere 2015 ek ders ücretleri 9,80 tl olarak belirlenmiştir.

Ek ders ücretlerinin yatırılma tarihleri İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine göre ayın 1 ve 8’i arasında değişiklik göstermektedir. Bu yapılacak ödemelerin 2015 yılı bütçesinden ödenecek olması da bir durumu ortaya çıkarıyor. Aralık ayı için ödenen ek ders ücretlerinin bu ay, yeni yıla girmemizden ve ödemelerin 2015 bütçesinden ödenmesi gerektiğinden 25-30 Aralık tarihlerinde olacağını belirtmek istiyoruz.

Her sene Milli Eğitim ve diğer bakanlıklar için bu durum söz konusu oluyor. Bütçe’nin bir seneliğine planlanmış olması her sene aralık ayında bu durumun ortaya çıkmasına sebep oluyor. Normal olarak ek ders ücretleri o ay geçtikten sonra diğer ayın 1 ve 8’i arası yattığından senenin son ayında bu uygulamadan ötürü aralık ayının son haftası olan hafta da erken bir şekilde yatırılıyor. 2016 Ocak ayından itibaren ek ders ücretlerinin 10,39 tl olacağını belirterek haberimize son veriyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir